عرضه سهام سومین شرکت پالایشی در بورس تهران

به گزارش روابط عمومی بورس تهران، دکتر حسن قالیباف اصل مدیرعامل بورس اوراق بهادار با بیان مطلب فوق گفت: تعداد 690 میلیون سهم معادل 5 درصد از سهام شرکت پالایش نفت بندر عباس متعلق به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران برای اولین بار پس از پذیرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران  در تاریخ 91/4/4 عرضه می شود.

قالیباف اصل با اشاره به اینکه سهام شرکت پالایش نفت بندر عباس اولین شرکتی است که در سال جاری عرضه می شود ادامه داد: شرکت پالایش نفت بندر عباس از جمله شرکتهای اصل 44  و سومین شرکت پالایشی است که به عنوان 470 امین شرکت در بورس اوراق بهادار تهران عرضه خواهد شد.

قالیباف اصل خاطرنشان کرد: شرکت پالایش نفت بندر عباس با توجه به اهمیت صنعت پالایشگاهی در کشور، می تواند جزو عرضه های جذاب در بورس اوراق بهادار تهران باشد.

وی تصریح کرد: درخواست پذیرش سهام شرکت پالایش نفت بندر عباس در جلسه مورخ 90/7/3 هیئت پذیرش اوراق بهادار مطرح شد و هیئت ضمن موافقت با پذیرش سهام این شرکت در بورس، به اتفاق آراء تصویب نمود  که نام شرکت در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شود.

http://tse.ir/newsPage.aspx?NId=11978

/ 0 نظر / 2 بازدید